| fabianburdea a întrebat:

Salut, de azi dimineața nu îmi merge sa trimit sau sa primesc mesaje SMS mai ales de la prieteni sau de la Facebook sau Yahoo pentru activarea contului. Nu stiu ce are, am dat resetare la telefon am pus numărul 407449460000 de la Orange la centrul de mesaje si tot nimic. Ce are? ( nu ma pot conecta la nimic deoarece îmi vine mesaj SMS si nu primesc nimic)

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Muta ultimul 0 in fata happy

| fabianburdea explică (pentru Bula):

Am pus +40744946000 si 040744946000

| Bula a răspuns (pentru fabianburdea):

+ inseamna 00
La prefixul Romaniei trebuie doar un 0 urmat de 4

Acum functioneaza?
Daca nu, verifica numarul centrului SMS, eventual dintr-un alt telefon sau intreband de la relatii cu clientii.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Prefiul Romaniei este +4; iar in continuare adaugi nr. tau. +407449460000 este bine