| catalinjuganaru02 a întrebat:

De ceva vreme am si eu o problema cu telefonul,nu imi mai deschide camera foto si nici blitul, imi apare "Lansarea aparatului foto nu a reusit.Reporniti dispozitivul si incercati din nou" sau uneori imi zice ca este utilizat de alta aplicatie,i-am dat si resetare,tot nu a mers,am sters si datele cache, tot degeaba. Daca stiti va rog frumos sa ma ajutati! Multumesc!

3 răspunsuri:
| AllyAlexandra20 a răspuns:

O soluție ar fi să dai la setări -> aplicații sistem -> aparat foto, după care ștergi memoria cache și oprești forțat (uneori trebuie să faci același lucru, dar pentru Galerie) după care repornesti telefonul. Mie mi-a mers de câteva ori, dar se bloca iar după un timp. Până la urmă mi-am resetat telefonul la datele din fabrică și după n-am mai avut probleme.
Dacă nu merge în niciun fel, o ultimă soluție ar fi să descarci o aplicație foto-video de pe Google Play. Ai aici câteva linkuri:
https://play.google.com/store/apps/details?id=net.sourceforge.opencamera

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.magix.camera_mx

Sper să te ajute =)

| catalinjuganaru02 explică (pentru AllyAlexandra20):

Buna! am descarcat si aplicatie foto de pe Google Play, am dat si resetare, chiar de 3 ori, am sters si datele cache + oprire fortata..Degeaba.
Intr-o zi s-a jucat frate-miu cu el, mi l-a aruncat pe parchet si a mers camera foto, a doua zi cand am incercat sa fac o poza nu a mai mers.
Daca il duc la service costa mai mult mana de lucru decat telefonul laughing

| AllyAlexandra20 a răspuns (pentru catalinjuganaru02):

Nici cu aplicația nu merge?
Nu e ok. Adică, și mie îmi venea să dau cu telefonul pe jos când vedeam cum face, dar îl aveam doar de o lună și îmi părea rău să-l stric de tot laughing
La mine a funcționat aplicația, totuși. După l-am resetat și acum îmi merge fără probleme. Chiar nu știu ce să zic.
Dacă nu-ți pare rău de el, mai dă-i câte o palmă, poate merge big grin