| KLiNK a întrebat:

De curând am achiziționat un Samsung Galaxy A7 2018. Problema este că de multe ori (pe fundal gri sau alb în special și când luminozitatea este mai mică) o jumătate a ecranului parcă este mai luminată. Se vede mai pronunțat când folosesc Youtube cu acea temă întunecată. Pare că displayul telefonului este în gradient. Nu este foarte evident dar este totuși observabil. Mai ales acum când știu sigur că are ceva displayul. Din câte am înțeles, displayurile Amoled au probleme de genul ăsta, dar nu știu ce să zic. Voi ce spuneți? E o problemă gravă?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Am citit undeva ca foarte mulți oameni au returnat A7, de fapt a fost cel mai returnat telefon de la Samsung. Ai avut ghinionul, ca și alții, sa nimerești unul defect dacă putem spune așa.
Eu zic sa îl duci înapoi și gata. Poate mai descoperi și alte surprize.