| Ctmfresh28 a întrebat:

Salut, deci mi-am scapat un LG G3 jos si s-a spart ecranul, rama nu pare afectata, si nici displayul, doar parca pare putin pixelat si sub crapatura apar cativa pixeli negrii. Touchscreenul nu raspunde deloc. Ce ar trebui sa fac, oare daca ii scimb doar touchscreenul si sticla va functiona? scap ieftin asa. sau oare trebuie si displayeul?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de telefon, daca nu te intereseaza acei pixeli negri de pe display, trebuie schimbata doar sticla " sticla aceea este touchscreenu'" si asa scapi ieftin, numai ca la unele telefoane, sticla se schimba cu tot cu display-ul, chiar daca nu are nimic display-ul, deci... daca nu te deranjeaza pixelii aia negri, daca ai noroc o sa schimbi doar sticla si scapi ieftin.

| Username55 a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi la un service specializat si ii rogi pe cei de acolo sa te lamureasca in acest sens....acei pixeli negri se pot extinde

| Ctmfresh28 explică (pentru Username55):

Pixeli din cate observ sunt de la presiune, cred ca dispar daca schimb sticla