| George12356456 a întrebat:

Detin un iphone 5 s, bateria ma tine cam 3 ore in functionare continua ( lumina pe auto, 4 g si aplicatii de socializare). Mie unul mi se pare ca tine putin, avand in vedere ca acum am trecut pe iphone. Ce parere aveti? necesita schimbata? In standby pe noapte se duce cam 5%. As dori si un link cu o baterie buna. Multumesc, ofer funda celui mai amplu raspuns!

Răspuns Câştigător
| skaterboi2002 a răspuns:

Cred ca l-ai luat second, schimba bateria! si eu am patit fix acelasi lucruuu

| George12356456 explică (pentru skaterboi2002):

Da, este second, tu ce baterie ai pus? si cat te tine incarcat?

11 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Eu nu o sa iti dau un raspuns amplu. Probabil nu e pe gustul tau insa trebuie sa intelegi ca ai facut o achizitie proasta.
Bateria trebuie schimbata. Asta daca nu cumva il returnezi celui ce ti.a vandut asa ceva.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca nu l-ai luat nou de curand, schimba-i bateria, baterie noua gasesti pe w w w. eMAG. ro sau cell.ro.

| George12356456 explică (pentru MihaiNicu23):

Nu este nou, dar intreb daca sa iau alta baterie deoarece am inteles ca nu ar tine prea mult nici cea noua.

| MihaiNicu23 a răspuns (pentru George12356456):

E prea putin 3 ore, atat ma tine al meu si are bateria dusa pentru ca atunci can ies afara si deschid netul se stinge la 80%.

| skaterboi2002 a răspuns:

Ma tine acum vreo 7-8 ore, mai inainte 4-5, o baterie de la un GSM din orasul meu

| George12356456 explică (pentru skaterboi2002):

M-ar interesa cât te tine in utilizare continua. cu 4g navigând pe internet (insta, Facebook, safari, snap, whatsapp, olx, eu cam asta fac pe el și m-a tine 3 ore).

| skaterboi2002 a răspuns:

Cu utlizare hard, ma tine 5 ore

| George12356456 explică (pentru skaterboi2002):

Si cât ai dat pe baterie?

| skaterboi2002 a răspuns:

70 lei

| TheSlayerRo a răspuns:

Este decent, dar intre timp bateriile LI-On (sau așa ceva ) se deteriorează in câțiva ani (aici depinde de cat timp îl ai). Degeaba îți iei o baterie buna daca componentele telefonului se încălzesc. Funda?