| mikey02 a întrebat:

Din cate am auzit nu este bine ca atunci cand iti iei un telefon sa lasi folia pe incarcator si folia pe ecran, este adevarat?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Dacă încărcătorul se incinge, scoate-i folia. Dacă nu se încinge, nu vad rostul să o îndepărtezi.
Dar folia de pe ecran o scoți doar din anumite motive:
- are înscrisuri pe ea
- vrei o folie cu o protecție mai bună
- nu a fost lipită bine din fabrică
-nu vrei folie pe ecran
-etc.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai auzit prost.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Folia pe incarcator n-are rost. Cea pe ecran o poti lasa pana se strica (se va strica repede). Iti recomand folie de sticla! Daca cea de pe ecran este cu imagini n-are nic ea rost. Te incurca.

| GabiDumitrescu a răspuns:

... pentru ca ce?

| Sofer a răspuns:

Folia are rol de protectie pentru ecran. Cand nu mai e buna se zgarie. o schimbi cu una de sticla.

| gabicoo a răspuns:

Folia de pe ecran o poți păstra un timp fără probleme!