| AlxGoliatH a întrebat:

Salut,dupa Paste imi cumper smartphone nou si deja m-am gandit la ateva modele:
-Orange Nivo
-Samsung galaxy mini2
-Lg l5
-Huawei vision
Pe care mi-l recomandati avand in vedere ca vreau telefonul mai mult pentru jocuri aplicatii,iar dupa poze, convorbirii etc.Dau FUNDA cine ma ajuta.As vrea sa imi spuneti si de ce imi recomandati modelul.x si nu modelul ywinking

8 răspunsuri:
| MaryWhiteRose a răspuns:

Eu am Samsung galaxy s2 si sunt multumita de el,merg toate aplicatiile, are multe functii pentru net, pozele sunt clare, poti descarca mai orice pe el, recoman s2 si nu s2 mini deoarece s2 mini nu are grafica foarte buna si are doar 3 mega pixeli, daca vrei un telefon cu adevarat performant recomand Samsung galaxy s3, chiar si s3 mini[e mai bun ca s2 normal.]Samsung e[dupa mine]cam cea mai buna firma.Deci eu recoman:Samsung galaxy:
-s2
-s3 mini
-s3
-s4[am auzit ca a aparut dar iti dai seama cat costa...nu ca s3 e ieftin, s3 mini costa 1100 de lei[11 milioane] deci nu e foarte scump]
Dar si s2 mini e bunicel pentru jocuri, chiar si pentru poze, merge sa-ti pui net pe el, acum e alegerea ta si depinde si bugetulwinking.

| hainagiu0000 a răspuns:

Samsung galaxy S2

| Vlad_Tepes_1983 a răspuns:

Poti,daca vrei unul bun, Samsung Galaxy 2.Ala mini e mic si nu vezi bine imaginea la jocuri. Orange Nivo se strica repede, am impresia ca este facut de Alcatel care e falimentara.
Lg L5 e si el bun daca vrei poti sa ti-l cumperi dar am impresia ca e diferenta de procesor, ca cu cat ai mai puternic procesorul, cu atat merg mai bine jocurile.Huawei sunt panarame chinezesti, nu te tine prea mult, se strica repede. Funda?

| ZeHelp a răspuns:

Samsung Galaxy S2. Sunt utilizator de S3 si S2 si pot sa-ti spun sa nu te gandesti ca S3 ar fi mai bun ca S2... S3 are mai mult functii de "pitziponceala". In rest, nu e nici o diferenta. Recomand S2!

| Munteanu_Liviu_1987 a răspuns:

Mini 2 sau l5. in nici un caz nivo sau vision. daca ai patit ceva u ele, poti sa le arunci. nu se gasesc piese pentru. astea. Samsung si LG in schimb sunt ok la capitolul asta + ca fiind o firma mult mai cunoscuta, telefoanele sunt facute mult mai bine. pentru. aplicatii si poze recomand in special mini 2winking

| AllStar17 a răspuns:

Hey salutare! dupa mine, din astea 4 modele prezentate de tine, nici unul nu lasa asteptari, dar este mai convenabil Lg L5... Parerea mea e sa iti cumperi mai bine un Samsung Galaxy S2, pe care il gasesti la Flaco sau Altex la 1300 lei [13 milioane lei vechi], deblocat in orice retea... Si e bun la toate: Jocuri, aplicatii, poze etc. poate ti se pare destul de mare pretul dar prietene daca dai un ban da-l pe ceva bun care sa si te tina. Un Paste fericit! happy P.S.: S2 imi voi lua si eu peste o luna! tongue

| TEDYTED a răspuns:

Eu stiu ca ar fi bun Orange nivo(fabricar de gigabyte, cu android 4.0 jely bean bacteria de 1500 mAh si e foarte ieftin (intre 400- 500 ron. Sper ca ti-am fost de folos. Pa pa