| RoxanaElena007 a întrebat:

Salut! E normal ca telefonul meu la doar o luna dupa ce i-am schimbat placa de baza si acumulatorul (mentionez faptul ca sunt originale piesele si nu chinezarii mai ieftine, telefonul face 3 ani de cand il am, este vorba de un SM-A202F/ galaxy a20e) sa nu se incarce, nu stiu cum sa explic dar mai intai se descarca pana la 0% indiferent de procentaj si se incarca abia dupa aceea, la 3 incarcatoare imi face exact la fel (mentionez ca si incarcatorele sunt bune si nu de alea fake), am inteles dintr-un articol ca ar putea fi incarcatoarele de vina dar nu imi justific faptul ca toate 3 fac la fel. Ma gandesc sa ma duc din nou cu telefonul in service dupa ce i-am schimbat placa de baza (nu mai pornea si imi dadea eroare de soft) si bateria (se tot repornea incontinuu), probabil are ceva probleme si portul de incarcare.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Bine faci, du-l inapoi la service. Apropo, cât ai dat pe placă, baterie și manoperă?

| RoxanaElena007 explică (pentru sierra1):

150 de lei bateria + manopera, apoi cand am fost sa il ridic am mai dat 100 pentru placa de baza, cu totul 250 ron. Mi s-a parut si mie putin ciudat faptul ca nu a sunat sa imi spuna ca mai are o piesa de schibat(placa de baza) si a trebuit sa astept inca o zi pentru ca avea multe reparatii de facut, deoarece era vineri am stat si peste weekend fara telefonul respectiv, l-am ridicat luni cand m-am dus la liceu (bine asta nu ar fi neaparat o problema pentru ca folosesc mai mult pentru apeluri telefonul si ascultat muzica, restul fac pe laptop)

| RoxanaElena007 explică (pentru sierra1):

Am rezolvat problema, din fericire a fost de vina noua baterie si nu telefonul, mi-a schimbat-o din nou si e totul ok acum happy

| cfrtobias a răspuns:

Daca il duci la service poate il duci la Samsung, altfel poate tot il duci la reparat si poate nu se pricep sa iti faca telefon...

| RoxanaElena007 explică (pentru cfrtobias):

Din pacate nu cred ca am in Ramnicu Valcea, bine acum nu stiu toate service-urile din oras dar asta e al 3 le-a la care apelez, stiu ca sunt la Pitesti daca nu ma insel cei de la Samsung, urmeaza sa ii calibrez eu singura bateria, ma gandesc ca probabil "autorul" nu a facut acest lucru dupa inlocuirea acumulatorului

| RoxanaElena007 explică (pentru cfrtobias):

Am rezolvat, din fericire a fost de vina noua baterie si nu ceva mai grav happy