| viorica1983 a întrebat:

Îmi puteți spune și mie care telefon este mai bun:
-Huawei P8 Lite(6.0 Marshmallow, 16GB memorie internă și 2GB RAM)
-Samsung Galaxy J3 2016(5.0 Lollipop, 8GB memorie interna și 1.5 GB RAM)

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

Doar firma vorbeste. Eu am avut un s6 edge si efectiv placa de baza s-a stricat. Am fost nevoit sa schimb placa de baza (asta s-a intamplat dupa 2 ani, fara sa fie vreodata desfacut ).
Am un prieten care are un Huawei (nu stiu ce model) de 2 ani si merge perfect.
Am avut un Huawei timp de o luna (poveste lunga) si mi s-a parut mult mai echilibrat ca soft.
Mi'e personal imi plac telefoanele, mai trebuie sa lucreze la partea de design (aici samsungul intrece).
Tine strict de gusturi. Dar ca si performanta, Huawei sta cel mai bine pe piata.

6 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ambele sunt depasite binisor, dar Samsungul e clar praf si pulbere. Intrebarea e ce buget ai pentru telefon nou si sigur gasim ceva net superior celor doua mentionate de tine in cam aceiasi bani.

| gelu1970 a răspuns:

Huawei.

| GdX a răspuns:

Din specificatii Huawei-ul este mai bun. Acum tu faci ce vrei. Samsungurile se blocheaza cand au chef. Eu sunt fan Samsung, dar cate o data cand vezi ca o ia telefonul razna iti vine sa il arunci.

| Evolution a răspuns:

Cred ca iti dai si singur seama care este mai bun. Huawei are specificatii mai bune.

| viorica1983 explică (pentru Evolution):

Da,dar am auzit că telefoanele Samsung sunt mai rezistente și mai durabile.

| Evolution a răspuns (pentru viorica1983):

Doar firma vorbeste. Eu am avut un s6 edge si efectiv placa de baza s-a stricat. Am fost nevoit sa schimb placa de baza (asta s-a intamplat dupa 2 ani, fara sa fie vreodata desfacut ).
Am un prieten care are un Huawei (nu stiu ce model) de 2 ani si merge perfect.
Am avut un Huawei timp de o luna (poveste lunga) si mi s-a parut mult mai echilibrat ca soft.
Mi'e personal imi plac telefoanele, mai trebuie sa lucreze la partea de design (aici samsungul intrece).
Tine strict de gusturi. Dar ca si performanta, Huawei sta cel mai bine pe piata.

| CristinaMaria1987 a răspuns:

Huawei este bun
https://bit.ly/2N6MWu5