| Abibina a întrebat:

Am un Samsung Galaxy J5 din martie 2016. Functioneaza pe 5.1 Lollipop. Am tot cautat pe net si nu cred ca e posibil sa imi formatez cardul ca memorie interna de pe versiunea asta. Stie cineva daca de pe Marshmallow se poate? Si ce presupune updatarea soft-ului unui telefon? Am inteles ca cu cat ii faci mai multe update-uri cresc sansele sa nu-ti mai functioneze cum trebuie telefonul pentru ca nu suporta bine versiunile noi.
Putin ajutor va rog,
Multumesc! happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Am inteles ca cu cat ii faci mai multe update-uri cresc sansele sa nu-ti mai functioneze cum trebuie telefonul pentru ca nu suporta bine versiunile noi."
FALS in cele mai multe cazuri mai ales cand sunt de la producator! Aia nu sunt prosti, stiu ce fac. Unele lucruri nu pot functiona corect mereu oricum.
Nu se poate nici in Marshmallow mai ales ca "Samsung".
Singura ta optiune e un Custom Rom, cu ala va merge.

| Abibina explică (pentru anonim_4396):

Atunci hai sa intreb altfel. Am o tableta de la Vodafone, nu ma pune sa-ti zic de care ca nu stiu. Pe ea am reusit sa formatez cardul ca memorie interna. Dar tot nu imi incap mai mult de 5 jocuri sa zic. Si-mi ramane cacalau de spatiu pe card. In schimb pe telefon la fiecare joc ii dau move to SD card. Iar imi zice ca n-am spatiu, iar spatiu imens pe card.
Cumva fiecare aplicatie desi mutata sau... extinsa pe card ocupa spatiu in memoria interna si nu ai ce ii face? Gen stii cand instalai San Andreas in D si te intreba daca te deranjeaza ca-ti ocupa nu stiu cati MB in C?
Ca altfel nu-mi explic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Abibina):

Am inteles ce zici, dar e ca si cum tu iti "creierul" acasa, iar corpul il duci la vecinu' cand ai nevoie de el, te duci si il iei. La Vodafone merge pentru ca aia nu schimba asa sistemul de operare, la Samsung isi cam baga mana prea mult.