| fischer3 a întrebat:

Imi recomanda cineva un OS bun pentru Samsung Galaxy Ace 4? Cel default deja da rateuri, imi dau crash aplicatiile, se misca greu. M-ar interesa ceva care sa aiba cea mai buna performanta.

10 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Foarte slabe sanse sa gasesti ceva care sa se miste bine pe telefonul ala. Versiunile mai noi de Android (de la 5 in sus ) se misca crima pe 512 RAM ai tai. Nici cpu nu e stralucit. Poti insa incerca Cyanogenmod, dar si ala o sa mearga greu din cauza memoriei RAM putine...

| fischer3 explică (pentru danutzu96):

Are 1 gb ram.
https://www.emag.ro/......DTXP5BBBM/
O sa incerc, mersi.

| danutzu96 a răspuns (pentru fischer3):

Incearca CyanogenMod 12 (Android 5.0) sau cum a zis cel de mai de sus, Lineage OSwinking

| ziftode a răspuns:

Sa fii FOARTE ATENT cand pui un OS custom, citeste de 5 ori inainte sa faci odata, in plus VERIFICA DE 10 ORI ca e ceea ce trebuie pentru modelul tau exact de telefon (modelul il gasesti in settings/about(despre) si suna asa: am avut Galaxy S4 si modelul exact era: i9505)

daca gresesti ceva poate sa fie pana la nivelul ca arunci telefonul (sau ii schimbi placa de baza), spre deosebire de device-urile cu iOS, device-urile cu Android-ul pot sa crape de tot la resoftare

| fischer3 explică (pentru ziftode):

Mersi de sfat, dar ma descurcwinking Am mai instalat custom os-uriwinking Inainte am avut un s4 mini (dar a murit).

| ShadowLoleris a răspuns:

Ce Android ai in acel telefon?
Eu iti recomand Lineage OS.

Uite aici un tutorial in romana:
https://www.youtube.com/watch?v=SqxOY_mXU-4

| ShadowLoleris a răspuns:

Lineage OS este cel mai bun, daca el nu vrea sa-si schimbe telefonul!

| fischer3 explică (pentru ShadowLoleris):

Eu vreau sa il schimb, dar din pacate nu am banii necesari. O sa trag de Ace 4 asta pana fac rost de bani. Deja descarc lineageOS.

| fischer3 explică:

Mersi pentru raspunsuri.