| Ionut434 a întrebat:

In urma cu o luna mi-a inghetat brusc telefonul (Samsung galaxy s7) si mi-am schimbat softul la un service. Problema este ca de atunci nu am mai primit update-ul la Android 8.0, versiune ce o aveam deja instalata la momentul incidentului, si este blocat in continuare pe Android 7.0. Daca incerc sa caut manual actualizarea, imi spune ca ultimele actualizari au fost instalate deja. Credeti ca ar trebuie sa mai astept, sau daca schimbi softul nu mai primesti actualizari si ar trebui sa le faci manual? Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca la service ti-au instalat deja ultimele actualizari, atunci ce mai doresti sa actualizezi?
Este posibil si ca soft-ul instalat sa fie o versiune prin careeste blocata posibilitatea de actualizare (ca la multe kit-uri de instalare windows piratate), dar asta vei afla doar daca nici peste un an nu poti face actualizari manuale si vei sti sigur ca exista deja, dar nu le poti accesa.

| Uvox a răspuns:

Te duci in meniul de setări, selectezi "About phone" (este ultimul), apoi selectezi "Status" iar la "Device status" trebuie sa scrie "Official". Daca nu scrie asta ai explicația de ce nu primeste actualizări.

| grandebgd a răspuns:

Cred ca nu se mai primesc actualizarile automat. Ar fi ok sa te duci la un servis sa iti puna Android 8.0 daca suporta.