| BezeaToxica a întrebat:

Intre Allview a5 dou si Samsung galaxu young ce ati alege? Argumentati!

5 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Allview a5 dou este o firma romaneasca la inceput de drum si chiar promite. Chiar daca Samsung e o firma cu renume sa nu uitam ca a devenit un concern si nici nu mai stii unde sunt fabricate produsele.Nu o sa mai gasesti (de circa 20-25 ani daca nu mai mult)produse cu sigla "Made in Japan".
Oricum Allview are un rapot calitate/ pret bun.Sa nu uitam ca la Samsung mai platim si brand-ul si daca la un produs cum ar fi "Viteze" am atasa "By Samsung"am plati firmei Samsung cel putin 35% din profit.Doar pentru o tipla.Chiar daca e facut in China/Corea/India sau pe vapor.
Deci sunt pentru Allview in cazul asta!

| Nanami利 a răspuns:

Samsung galaxy young.Are un coleg de al meu si e fain.

| adrianbestboy98 a răspuns:

Allview pentru ca sunt cele mai bune produse

| DAnc3 a răspuns:

Specificatii tind clar spre Alview iar la caitolul calitate spre Samsung dar oricum asa alege Allview.

| perladunarii a răspuns:

Salut, jos am pus un link cu o comparatie a specificatiilor fiecarui telefon! Eu personal as alege Samsung! E brand totusi se lupta cu Apple vorbim totusi de alta liga, pe cand Allview sunt niste chinezarii ieftine pe care incearca niste romani sa le vand, deci iti dai seama! Si nu vorbesc aiurea, prietena are Allview p5 si scartaie!
http://bit.ly/188WfvY