| DincaAdrian98 a întrebat:

Salut, m-ar interesa sa achzitionez un alview x2 soul, per total mi se pare un telefon mai mult decat ok, dar nu stiu ce sa zic de baterie avand in vedere ca are doar 2300 mAh... aveti idee cat tine bateria asta: -stand pe net
-in jocuri
-in stand-by (nu ii cred pe cei de la alview cand zic 9 zile)

4 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Ţi se par 2300mAh puţini?!
Sunt mai mult decât suficient.La smartphone-uri trebuie să încarci bateria în fiecare seară.

| Treistariustar a răspuns:

Este un telefon bun si tine 2 zile bateria daca navighezi si te joci intens http://bit.ly/1tZJpfT

| DincaAdrian98 explică (pentru Treistariustar):

Ai rulat si un antutu pe el? cat scoate? apropo ce jocuri? si mai important la ce luminozitate te tine bateria 2 zile? ai incercat asphalt 8? cat de rau se incinge?(in general in jocuri)

| Treistariustar a răspuns (pentru DincaAdrian98):

Stai sa vad la ce iti pot raspunde. Antutu nu am rulat pe el sa vad cat scoate ca nu m-a interesat. Real racing si asphalt 8 am rulat merge perfect, luminozitatea este data pe mediu, in nici un caz pe tare. Daca o dai la maxim o sa observi scaderea la baterie destul de rapid.