| Vali215 a întrebat:

Merita sa cumpar un telefon Samsung S8 de pe OLX? Sa-l cumpar nou nu imi permit. Vreau sa stiu cum merge acest telefon dupa o perioada de utilizare. Si m-ar mai interesa daca face poze de calitate.

7 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Camera foto e bună.
Telefonul e uzat.
E descatalogat. E de generație trecută. Cum naiba gândiți să vă cheltuiți banii pe telefoane de pe olx? Chiar crezi că o să cumperi un telefon ce a primit un uz ok?
Eu nu aș da banii pe un S8 uzat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa dai de unu cu probleme daca ai avut noroc si ai dat numa de teluri in stare buna functionala asta nu inseamna ca nu poti da peste unu cu defecte ascunse. macar cauta unu care are garantie sau cumpara de la o fata happy agnostic o zis bine este o loterie cu telurile secound hand.

| Vali215 explică (pentru anonim_4396):

Nu ai cum sa gresesti daca verifici personal telefonul, si o faci la sange. Inca nu mi-a spus nimeni daca face poze de calitate laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vali215):

Esti sigur? Te inseli! Asa am facut eu si fac de obicei.am verificat de pe cartela cu net cu cat scade bateria in fiecare minut, am verificat semnalu, conexiunea wi-fi daca are sau nu pixeli morti si lista continua ...totu functiona bine pana cand s-a facut noapte si m-am pus la somn bateria avea 100% cand m-am pus la somn si surpriza cand ma trezesc dimineata mai avea 69 %. deci nu ai cum sa stii chiar tot te poti astepta la orice. acum am cumparat un alt tel de pe olx si bateria de la 100% pana dimineata ajunge la 97-98 deci scade doar 2-3 % dar am dat 170 de lei pe el si ma tine bine de tot bateria. Eu iti urez totusi sa ai noroc la cautari.si da s8 este un tel bun toate de la s7 in sus sunt teluri bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bă,eu zic că merită. Până la urmă e un telefon foarte bun, iar dacă ăia de la olx fac niște șmecherii, îi reclamezi la poliție și gata

| Daniel323 a răspuns:

Poate l-a scapat in WC si nu-i mai vine sa-l puna la gura, poate dupa doua ore se blocheaza, poate se descarca prea repede.
Este o loterie.

| Vali215 explică (pentru Daniel323):

Toate telefoanele pe care le-am achizitionat de pe Olx (si sunt cateva) mi-au mers fara probleme ani de zile. Vreau insa sa stiu daca merge bine dupa o perioada de utilizare si daca face poze bune.