| nifron a întrebat:

Mi-am achiziționat un Samsung galaxy s5 și are cam 2-3 zile și la câteva minute de exploatare sa zic așa mi se încălzește bine bine odată se încinsese rău de tot. Nu știu oare e normal sa facă așa chiar dacă nu fac mare lucru pe el se incalzeste zi am observat ca nu este de la baterie. Mă poate ajuta cineva? Dau funda ☺

Răspuns Câştigător
| AnDrEwWw9871 a răspuns:

Nu este normal. Poate sa fie vreo problema pe parte hardware. Mai bine te duci cu el la un service gsm. Mai bine sa previ orice problema.winking

7 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Daca are snapdragon, cred ca e normal.
acum la s6 au pus exynos si nu se incinge, dar la m8 si m9 au pus snapdragon si se incinge in ultimul hal.

| matrix100 a răspuns:

Nu stiu cat este normal sa se incalzeasca, dar daca l-ai cumparat din magazin e in garantie asa ca poti sa stai linistit(a) daca se arde sau se strica

| nifron explică:

Si daca fac 5 minute chat pe messenger se incalzeste... ma gandesc ca poate are ceva din fabrica

| neoficial2302 a răspuns:

Am un S4 si un S5, S4 se comporta perfect ca temperatura chiar si dupa cateva ore de butonat iar S5 chiar daca nu il butonez e destul de cald in partea din spate mai sus de baterie! Cred ca e un defect din fabrica, e prea subtire si cred ca de asta nu a avut loc sa introduca un racitor de Al sau alt metal!

| UnSimpluOm99 a răspuns:

Cred ca este normal la majoritatea telefoanelor ca de ex si la mine este la fel dar numai daca ma joc peste 15-20 de minute jocuri cu cerinte mari gen San Andreas se incinge si galaxy si iphone

| studiobrm12 a răspuns:

Il soliciti prea mult normal ca se incinge nu iti arde dar se bonbeaza bateria

| Knz_Mădă_1997 a răspuns:

Nu ..nu este normal..folosește l mai puțin. ..se va putea arde