| Tyzu a întrebat:

Mi-am cumparat de curand un Orange Hiro si am o problema. Nu pot trimite mesaj de pe el... Centrul de mesaje e ok...

2 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Te rugam sa verifici cartela ta SIM in alt telefon mobil si daca de acolo poti trimite mesaje, iti recomandam sa mergi cu telefonul tau intr-un shop Orange pentru verificari.
O zi buna,
Orange Helpers

| MitroAlex94 a răspuns:

Am intalnit si eu o astfel de problema la un Samsung star III si in acest caz trebuie facuta o configurare manuala a setarilor de conectivitate si poti sa o faci tu personala in cazul in care gasesti pe net ce setari trebuiesc facute, sau mai simplu te duci la un orangeshop si le expui problema si ti-o vor rezolva fara sa te coste cv.