| ionika17 a întrebat:

Salut.Mi-am cumparat luni un Samsung a 42 si nu pot sa descarc aplicatii.Imi tot spune ca se asteapta descarcarea de o jumatate de ora si nu se descarca (mentionez ca aplicatii gen: watapp, instagram.Care ar fi problema?!

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Deschide wifi si datele mobile activeaza le

| ionika17 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Dar sunt deschise

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru ionika17):

Incearca sa dezactivezi wifi si vezi daca merge sa instalezi aplicatii, dar telefonul este nou? Daca este nou si in garantie dul inapoi sa i ti dea altul.

| ionika17 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da este nou nu ma lasa nimic sa descarc

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru ionika17):

Este defct ia legatura cu magazinul sa il schimbe.

| LPCTSTR a răspuns:

Mergi in setari, in aplicatii, cauti Play Store si opreste-o fortat. Eventual, sterge si cacheul si datele.

| Legion7X a răspuns:

1 vezi dacă Conexiunea wifi este puternică, să nu îți apară semnul exclamării la semnalul wifi.

2 vezi dacă ai cont google

3 intră în setări, aplicații apoi caută magazin google play și apasă oprire forțață. Apoi intră din nou în magazin play, și încearcă să descarci ceva.

4 du-te la magazin să îți instaleze băieții de acolo ce ai nevoie sau schimbă-l cu altul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi dacă are cont google

| Irinelp a răspuns:

Salut,încearcă să activezi serviciile google play pe telefon, pentru a face asta intră în telefon la setări și aici la aplicații și după la permisiuni și după aceia la stocare și aici caută și activează-le.