| Iosua2001 a întrebat:

Salut, mi-am cumparat o tastatura bluetooth si am conectat-o la telefon dar nu ma pot juca jocuri cu ea. Exista ceva aplicatii cu care ma pot juca de pe tastatura ( vreau sa joc TANKI ONLINE ) am incercat cu o aplicatie octopus dar nu mi s-a deschis jocul, a dat crash.

2 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

Nu am auzit niciodata ca un joc de telefon/tableta sa suporte tastatura fizica, efectiv nimeni nu se asteapta sa faci asta
singura exceptie posibila e telefon/tableta cu windows, care, din cauza ca pe desktop sunt aceleasi aplicatii in store, sunt obligate sa suporte tastatura/mouse
chiar am incercat Blitz (Tanki al tau pare cam la fel, un joc, cu tankuri), pe ios, Android nu mi-a mers cu tastatura bluetooth, insa pe PC, acelasi joc din windows store, merge binemercic cu tastatura!

| Ezic a răspuns:

E posibil ca acele jocuri sa nu suporte tastatura sau ceva de genu