| WATCHDOGS a întrebat:

Salut Mi-am luat un telefon mobil se numeste Orange Zilo Anroid 4.2.2 are 2.3 G i-am bagat un card de 3 G mi-am instalat cateva applicati cum ar fi : Facebook, Skype, TeamViewer si un joc mi-am bagat subway surfers de ce la momendat merge greu prin tel? si inca ceva cand intru in joc subway surfers merge bine la un momendat merge greu de ce? spatiu am am oprit tot casa nu mearga nimic si tot asa... SI inca o intrebare i bine sa se adapteze singur programele?

Răspuns Câştigător
| StefaniaM a răspuns:

E un telefon ieftin, e normal sa ai lag (ti-o zic din experienta)...Cred ca de vina e memoria ram si GPU-ul(numai cred, inca n-am ajuns experta in de astea) ca tu degeaba opresti procesele acelor aplicati ca ele vor reporni din nou.Mai ales ca Skype-ul si Facebook-ul mananca ceva din ram.Si nu cred ca o sa se adapteze telefonul la programe(sau programele la el, sorry da aici n-am inteles)pentru ca telefoanele nu sunt fiinte, eu asa am invatat la scoala ca numai fiintele se adapteaza la condiitile de trai.Na in caz ca inca nu ai instalat Advanced Task Mananger iti zic sa ti-l instalezi ca e destul de bunicel atunci cand ai un telefon ieftin.No amu' eu sper ca te-am lamurit cat de cat

2 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Este posibil ca jocul utilizat de tine sa necesite o configuratie hardware mai performanta fata de cea oferita de telefonul tau. Cardul SD iti ofera doar posibilitatea exinderii memoriei de stocare.

Cu prietenie,
Orange Helper

| WATCHDOGS explică (pentru OrangeHelper):

Salut care cel mai bun tel Orange zilo sau Samsung galaxy s2?