| Pomorișaț_Bogdan_1969 a întrebat:

SALUT, mi-am scapat pe jos telefonul Samsung J7 2017 J730F si nu se aprinde doar daca il pun la incarcat ( permanent ) si atunci se porneste dupa care in 2-3 secunde se opreste iarasi, si din nou se porneste - la nesfarsit, ce credeti ca este? - l-am deschis si totul pare normal inauntru

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

"totul pare normal inauntru"
Tu ai osciloscop in ochi? Sau doar iti vibreaza vederea in ritmul lui?

La telefonul tau s-a fisurat careva circuit.
Poate ajuta o incalzire cu aer cald, sar e mai posibil sa fie nevoie de schimbare placa de baza sau alt component.
Doar la service se poate rezolva.

| Rafael2322 a răspuns:

Ar putea sa fie ceva cu bateria adica acumulatorul poate sa dezlipit un fir sau e pur si simplu de la soft.

| LilacDreams a răspuns:

Am avut si eu o problema similara, se rezolva la service...

| Daniel_Miron_1992 a răspuns:

E softul de vina, am patit si eu asemanator

| anonim_4396 a răspuns (pentru Daniel_Miron_1992):

Un telefon cu software-ul stricat din cauza ca l-a scapat pe jos. Interesant. Nu am mai auzit asta.

Cred ca o piesa s-a miscat in interior din cauza contactului cu asfaltul/gresia.

"Totul pare normal inauntru". Du-te la service si lasa un expert sa spuna asta.

| Bula a răspuns (pentru Daniel_Miron_1992):

SOFT-ul nu se strica de la socuri MECANICE! tongue