| PaharDeSticla a întrebat:

O parere sa ma ajutati si pe mine. Dintre S3mini si iphone4 voi ce ati alege?

Răspuns Câştigător
| FHelp a răspuns:

As alege S3 Mini. Sau daca gasesti un S2/S2+ ar fi si mai ok. Iphone 4 cu noul IOS 7 se misca foarte greu si are un lag insuportabil in jocuri. Sa nu mai zic ca bateria tine din ce in ce mai putin (o data cu lansare Iphone 5s/5C upgrade-urile pe iphone-urile mai vechi fac 'praf' la propriu telefoanele-Strategie de marketing by APPLE).

Galaxy S3 este ok, se misca bine, face poze bune, este mai rezistent ca Iphone 4, are caractersitici mult mai bune big grin.

11 răspunsuri:
| stroedaniel13 a răspuns:

Salut,

Eu unul as alege s3 mini si judecand dupa parerile celor care l-au cumparat deja cred ca este o alegere foarte buna.

Vad ca au pret promotional aici: http://bit.ly/16GkORe

| CreakTudor a răspuns:

S3 mini merg mai multe aplicati este mic si elegant si cu bluetooth- merge sa trimiti la ce fel de telefon vrei si la iphone merge doar la alt iphone. Si rezistenta conteaza foarte mult

| AdyYy01 a răspuns:

As alege S3 mini si hai sa iti zic si de ce :
1: Este mult mai rezistent.
2: Are un aspect mult mai placut
3: Este mult mai performant
4: Poti folosi mai multe aplicatii decat pe Iphone 4
Parerea mea!
Daca iti iei S3 Mini sa il stapanesti sanatos.
Bafta! Funda?

| Daniel_Tudoran_2000 a răspuns:

Eu as alege iPhone 4 deoarece este iPhone. In cazul lui s3 mini acesta este un telefon cu nimic special. Un telefon cu aceleasi specificati ca s3 mini poti sa gasesti si cu 200-300 de lei mai ieftin. Mai depinde si de sistemul de operare care il doresti.

| keepcalm1232 a răspuns (pentru Daniel_Tudoran_2000):

Si cand zici iphone ce? asta e o prostie deoarece e mult mai performant s3 mini + mai multe aplicatii, iphone mai ales 4 nu mai e asa de tare

| Skrillex2000 a răspuns:

S3 mini categoric! este mult mai performant decat iPhone 4 si mult mai ieftin!

| AnonimusSaSeStie a răspuns:

Deci am trait sa o aud si pe asta."s3 mai performant ca iphone 4" deci.s3 este mai rezistent ca iphone4 la asta nu este de comentat dar aspectul il are unui tipic telefon.si apoi este o diferenza intre asa zisa Samsung care este o firma "Coreana" deci cum se zice "Made in Cina". Iphone 4 este altceva.a devenit un simbolul celor care au bani.sincer eu in momentul ista sunt in Italia iar aici vezi numai Iphone iar Samsung mai putin.Ca performanta mereu Iphone "is the best".Nu vreau funda vreau sa stiu ca te.am ajutat. Bafta!

| keepcalm1232 a răspuns (pentru AnonimusSaSeStie):

laughing)) rolling on the floor) singurul lucru care este de apreciat la iphone 4 este aspectul dar stiu ce zic chiar e mai performant un s3 mini ca un iphone 4, daca era vorba despre un iphone 5, 5s, 5c sau cel putin 4s nimic de comentat, si faza cu cei care au bani da dovada de cocalarism fara suparare pretul unui galaxy fata de iphone nu este vreo diferenta una mare! DECI la performanta nu ai cum sa compari un iphone 4 cu s3 mini

| AnonimusSaSeStie a răspuns (pentru keepcalm1232):

Hahaha cred ca mai ai de invatat despre informatica si tehnologie pentru ca ai ramas inapoi rau..Ai folosit macar iphone si s3? ..Sa vz care e diferenta? ...Cand o sa ai experienta sa imi raspunzi.

| keepcalm1232 a răspuns (pentru AnonimusSaSeStie):

Ba omule cat ma mai contrazici acum vrei sa te lauzi ca ai iphone sau ce? stiu sigur ca s3 mini e mult mai bun decat iphone 4 mai ales daca iphone-ul are ios 7

| Heads a răspuns:

Eu as alege iPhone 4 deoarece este mult mai elegant si este foarte util pentru un buessines man. Din cate vad joci metin deci nu cred ca ai nevoie de multe chesti decat de aplicatii interesante, funny si utile.

Deci...
ON : Eleganta, gandire rapida, multe aplicatii.
OFF: Nu iti poti alege un ton de apel mai "special" gen o melodie dupa youtube chiar daca o ai in telefon. Trebuie mai intai sa cumperi melodia din iTune. O alta problema este bluetooth-ul ( Nu merge sa timeti decat dupa iPhone pe iPhone )

Numai bine!