| nelutu1 a întrebat:

Salut pe BlackBerry 9360 se poate lua virus de pe internet daca nu am niciun antivirus instalat pe el pentru ca am avut netqin antivirus dar imi dadea eroare cand facea scan cloud si l-am dezinstalat si celelalte antivirusuri sunt cu plata. Am citit pe unele forumuri ca nu poate lua virus si ca BlackBerry este cel mai sigur telefon pe partea de soft. Va rog sa ma lamuriti daca imi trebuie un antivirus sau nu.

1 răspuns:
| AlcolicSmile123 a răspuns:

Nu trebuie neaparat dar unele jocuri/melodii sau etc. sunt piratate.
Cel putin el pe calculator umblu fara anti-virus si imi merge perfect. [stiu ca nu e aceeasi chestie cu BlackBerry] si cred BlackBerry nu este capabil sa ia vreun virus.