| donarcostica a întrebat:

Pentru cei ce detin un iPhone 6s plus sau au detinut. Cum tine bateria si daca merita cumparat unul la mana a 2-a la 1600-1700 lei? Vad ca s-a ieftinit si vreau sa-l iau zilele astea. Cum e bateria? Restul stiu ca e foarte bun doar ca bateria ma intereseaza sa tina cat de cat... Astept comentarii. Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| ChristianKalman a răspuns:

Bună! Ai pus și întrebarea cu S7 Edge-ul. Eu am un iPhone 7 și sunt mai mulțumit decât de Samsung pe partea de performanță dar înainte de 7 am avut 6s PLUS care a fost praf la baterie, în condițiile în care bateria de la 30% se ducea la 1% în maxim o oră și iarna se închidea (da, schiez mult și folosesc aplicații pentru monitorizare sportivă). Așa că Samsung S7 Edge sau iPhone 7 PLUS. happy

| donarcostica explică (pentru ChristianKalman):

Multumesc mult de tot! Merg pe s7 edge in cazul asta. happy

| ChristianKalman a răspuns (pentru donarcostica):

După mine e superior și dpdv al calității. Mi s-a întâmplat să se spargă iPhone-ul cu husă pe el și cu folie de protecție. Sper că ți-am fost de ajutor și să îl stăpânești sănătos! happy

6 răspunsuri:
| Andreeas_Andreeas_1997 a răspuns:

Salut! Afirmația primită de la băiatul care a primit funda este total eronata.bateria unui plus este mult mai mare fata de bateria găsită pe modelele normale.fie ca este vorba de 6 plus simplu, fie ca este vb de 6s+ sau 7+ bateria este excepțională.pe mine m-a ținut foarte mult bateria la 6s+, la fel ca și la 6 plus, de altfel.ca sa dai de unul cu bateria buna trebuie sa fii atent la încărcătorul pe care îl Primești de la vânzător, trebuie ca încărcătorul sa fie original ca sa se încarce corect și calitativ.eu unul am întâlnit probleme mari cu bateria doar la iPhone 5.6 simplu, 6s sau 7 nu am avut, dar îți spun eu sigur ca bateria de la 6s plus este cu mult peste cea de pe s7 edge care de altfel avea un coleg de cămin și am cam văzut ce ii poate pielea.ia-ți cu încredere 6s plus, merita! Nu uita! Încărcătorul este cel mai important și ai grija la memoria de stocare.este praf cel de 16 Giga.preferabil sa îți iei de 64.

| donarcostica explică (pentru Andreeas_Andreeas_1997):

Chiar de 64 ma gandeam sa iau fiindca stiu ca la 16gb nu-ti mai ramane nici 7... Trebuie sa ma gandesc bine am 3 zile la dispozitie sa-mi iau unul din cele 2 modele. Si imi place prea mult iPhone`ul... Ce ar trebui sa vad la incarcator mai exact? Fiindca cam toate sunt la fel. Acelasi amperaj chestii. Sau pot fi unele " fake " care sa nu fie atat de bune? Aaaa mi-am adus aminte. Cam in cat timp ti se incarca un 6s plus?

| Andreeas_Andreeas_1997 a răspuns (pentru donarcostica):

In maxim doua ore de la 0% îl ai la 100%.la încărcător îți dai seama ca este original dacă are mărul acolo unde intra in priza, la urechile incarcatorului

| AndreiAron656 a răspuns:

Te tine cat de cat dar de la 15% in jos se descarca brusc.