| donarcostica a întrebat:

Ce telefon sa-mi iau la mana a 2-a? iPhone 6s plus sau Samsung galaxy s7 edge? Ambele le-as gasi la acelasi pret intre 1600-1750 ron. Si vreau sa stiu ce sa fac fiindca vreau in momentul in care le achizitionez sa stau undeva la jumatate de ora, o ora cat este nevoie sa ma conving ca tine bateria si ca se misca bine ca nu e fake etc. Ce telefon sa iau? Va rog frumos zilele astea vreau sa mi-l iau. Sunt fan iPhone as vrea mai mult 6s plusul... ofer funda!

Răspuns Câştigător
| Emy2004 a răspuns:

Dacă vrei ceva performant în gaming, rapiditate, baterie si rezistenta alege s7 edge, dacă vrei ceva care nu este atât de fluent si rezistent alege Iphone.ul. Apropo iphone.ul 6s plus flexeaza dacă incerci puțin sa îl îndoi, Îți spun din experientă!

10 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Iphonul are ecranul mic, chiar daca face poze, mai clare.
Optez pentru Samsung.

| DeyCj a răspuns:

Dacă îți place IPhone-ul atunci IPhone ia-ți, deși Samsung-urile sunt un pic peste, atât la calitatea pozelor cât și la viteza de lucru.

| Kiwibibilă a răspuns:

Logic la iPhone, ce fel de intrebare e asta?

| GoldenBoy17 a răspuns:

Cred ca ai pus mai bine de 10 intrebari pe TPU cu aceiasi tema, daca ti as spune sa ti iei Allview la 200 de lei ca e mai bun, ti ai lua? Daca ti as spune ca Alcatel e mai bun ca astea de 1000 de ori l ai lua?
Ia ti frate ce ti place si numai umple site ul cu intrebari fara sens, eu mi am luat mereu ce mi-a placut mie, nu altora. Fiecare are gusturile lui. Poate mie si altuia ne place alte marci.
Asa ca, cumpara ce telefon iti place tie si numai intreba pe altii, pentru ca asta nu te va ajuta, tu ai intrebat care e mai bun din cele doua, pai s7 e mai bun si ti l recomandam, dar degeaba, ca nu l vei lua, ai scris mai sus ca ai vrea mai mult 6s. Deci? Unde i sensul întrebării? De ce mai intrebi care e mai bun daca iti place mai mult 6s?
Pot doar sa spun ca esti un copil care vrea sa se afirme si el ca are banii de s7 sau iPhone. Nu o lua personal. Dar puteai la fel de bine sa achizitionezi fara sa umplii site ul de intrebari cu aceași tema.

| donarcostica explică (pentru GoldenBoy17):

Domnule "Goldenboy" Acest site pentru asta este. Pentru a intreba. Nu te doare pe tine capu` pe ce intreb eu. Pun o intrebare de cate ori vreau eu. Pentru ca poate nu am fost convins de raspunsuri. Clar? Indeparteaza-te.

| donarcostica explică (pentru GoldenBoy17):

Te invit pe un discord/skype/Facebook daca consideri ca sunt un copil. happy Un om in momentul in care vrea sa-si achizitioneze ceva, vrea sa afle parerea oamenilor care au avut sau au ceea ce tu vrei sa cumperi. Nu ti se pare normal?

| GoldenBoy17 a răspuns (pentru donarcostica):

Da, aici ai dreptate! Poate ca am exagerat. Dar e o vorba, ce-i in mana nu-i minciuna. Degeaba iti vor spune multi: "Am eu/am avut eu. Sunt destui care sunt satui de Allview si saraci se dau loviti ca nu i mai tine bateria la IPhone 7 ei neavand asa ceva. Daca vrei sa ai o experienta unica cu un telefon, bazeaza-te pe instinctele tale. Fa o comparatie intre cele doua. Gandeste te care ti s-ar potrivi mai bine. Si asa o sa faci o achizitie corecta. Nu te mai lua dupa orice om de la coltul strazii care, se afla in stare de ebrietate. Bafta

| donarcostica explică:

Sa-ti trag pu la pe gat.

| donarcostica explică:

Pi zda ma-tii are.

| CristiTraian a răspuns:

Ia-ti telefon. Adica iPhone laughing