| SergiuSrg a întrebat:

Salut, poate sa imi spuna cineva care telefon e mai bun:
SONY Xperia XA1(dual sim) sau SONY Xperia XA1 Plus(dual sim)? Sunt mai bune decat Huawei P8 Lite? Ce alte modele de la SONY sunt la fel de bune sau mai bune decat Huawei P8 Lite? Merita sa imi iau un telefon de la SONY?

6 răspunsuri:
| OnePiece a răspuns:

Mediatek sunt in general procesoare de calitate inferioară dar astea nu înseamnă că sunt neapărat știfturi.

Xiaomi a implementat bine procesorul X10 in Redmi Note 2 si HTC in M9+.

| SergiuSrg explică (pentru OnePiece):

Aceasta informatie nu ma ajuta la nimic

| Rommeo a răspuns:

Fugi de orice telefon care detine rasnita de procesor de la mediatek. Orice dar nu epavele de mediatek.

| SergiuSrg explică (pentru Rommeo):

Ok, dar de ce? Îmi poti argumenta?

| Rommeo a răspuns (pentru SergiuSrg):

Sunt dezastruase si ca software si hardware, cunosc foarte bine problema pentru ca am lucrat si inca mai practic in particular servisare de telefoane mobile, cat despre actualizari, mai toate telefoanele Allview raman cu acelasi Android cu care vin din fabrica, sau daca chiar primesc update la un Android mai nou si are cum-va bug-uri, adio sa mai trimita ei un petch de remediere a acelor bug-uri. Astia de la Allview stiu sa puna preturi ca si concurenta dar nu au si grija de clientii lor, au luat banii pe produs si nu ai decat sa te speli pe cap cu el ca pe ei nu-i intereseaza.

| SergiuSrg explică (pentru Rommeo):

Eu nu am zis nimic de Allview(stiu ca nu sunt bune) eu ziceam de telefoane de la SONY mai exact de modelul SONY Xperia XA1