| SamsungElectronics a întrebat:

Salut!

Poate vreau să îmi schimb telefonul și nu știu care să aleg dintre aceste 2 modele.

Samsung Galaxy s20 fe 5G

Samsung Galaxy A53 5G

S20 fe 5g este lansat în 2020

A53 este lansat în 2022

Uitați vă las aici un link cu aceste 2 telefoane și vedeți care credeți că este mai bun și pe care mi-l recomandați.

Dacă Samsung Galaxy S20 fe 5G este lansat în 2020, se mai merită cumpărat în 2022?

https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=10377&idPho ne2=11268

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Eu am Samsung s20fe 5g.
Am vrut sa îmi cumpăr unul mai performant, cum e s22 ultra dar m-am gândit ca nu merita momentan sa dau atâția bani pe un telefon, asa ca am ales unul de mijloc.

E ok, merge super bine.Singurul dezavantaj e bateria la început pana în 2 saptamani/o luna ca pare ca se descarca repede.Dar dacă îl pui la încercat când bateria e 15/sub 15 se obișnuiește cu modul în care îl utilizezi tu și e ok.

| VoidEternal a răspuns:

Seria S o sa fie mereu peste A, chiar daca e vorba de varianta FE și e mai veche.

| StripperRaoul a răspuns:

A 53 are bateria de 5 mi sticla gorilla 5 fata de alalat care are 3 in rest is la fel gen foarte la fel asta are procesorul putin mai rapid da alalat are mai multe functii. parerea mea strict la astea 2 este ca orice ai alege din ele sunt cam la fel si la filmare si la camere difera geeutattea de 1 gram insesizabil. n ai cum sa ti para rau daca n ai alea altul eu zic sa iei asta din 2022 ca ii mai fain la camere

| Andrei0003 a răspuns:

S20 fe 5g clar. Corp premium, camere mai bune și procesor mult mai rapid. La a53 procesorul nici măcar nu ține pasul cu alea 60 fps-uri la filmare și se blochează des chiar și la scroll. Îl întrece la mai multe specificații iar la preț e cam tot pe acolo.