| SamsungElectronics a întrebat:

Bună dimineața!

Aș vrea să îmi schimb telefonul, care mi-l recomandați dintre aceste două modele de la Samsung și Xiaomi? Aici avem un Galaxy A53 5G și un 11T Pro 5G.

Uitați vă las aici să vedeți specificațiile de la telefoanele astea două, și după ce vedeți îmi spuneți care este mai bun și care merită cumpărat.

https://m.gsmarena.com/compare.php3?&idPhone1=11268&idPh one2=11100

Mulțumesc ????

11 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

11T Pro-ul la orice ora! Cu mentiunea ca softul e semi-infect. O spun nu cu rautate, ci ca si posesor de 10T Pro. Important e sa inveti sa il suporti, softul. Eu folosesc lawnchair ca si launcher si nu imi bat capul, merge parfum.

| VoidEternal a răspuns:

Uite asta e foarte ok, si vad ca e la oferta azi la eMAG. ai super amoled de 6.7" la 120hz, 8 gb ram, 128 stocare si e doar 1500 de lei.

https://www.emag.ro/......D06PDCMBM/

| ReddY25 a răspuns:

Mergi fără probleme pe Samsung

| MihaiSpeedster a răspuns:

IPhone

| SamsungElectronics explică (pentru MihaiSpeedster):

IPhone nu i-au nici să mi-l dai de gratis.

| NisipLaMare a răspuns:

Trebuie sa ai grija cu chinezăriile multe nu au Google play au alt magazin de aplicatii apoi devine stresanta treaba. Appstore-ul chinezesc are multe porcarii.Eu merg pe Samsung, întotdeauna vor fii diferente mai ales la camere.Vezi de unde-l iei si politica de returnare daca nu iti place vreun telefon.

| SamsungElectronics explică (pentru NisipLaMare):

Tu ce crezi, Samsung nu se face în China? Multe produse Samsung sunt făcute și în China.

| NisipLaMare a răspuns (pentru SamsungElectronics):

Este vorba si unde si cum se face calitate=preţ si Apple tot prin China se face asta e poveste lunga.

| Maxxxi a răspuns (pentru NisipLaMare):

Breh ai auzit ca Huawei si-a luat ban si acum orice firma care nu e Samsung nu are servicii google?

| NisipLaMare a răspuns (pentru Maxxxi):

Maxxxi, am scris mai sus că sunt chinezarii care nu au servicii Google Play, nu numai Huawei sunt si alte telefoane.

| Maxxxi a răspuns:

Sincer iti zic xiaomi, mai ales pe partea de procesor il bate clar. Si in rest specificiatii de top zic unde vad diferenta cea mai mare, chestie de gusturi.