| Sandu3 a întrebat:

Salut.Poti sari o versiune de Android la actualizare? De exemplu am telefonul meu Nokia G11 care are din fabricatie Android 11.Merge foarte bine.De ceva timp mi-a venit instiintare ca e disponibil Android 12, dar in urma unor comentarii a celora care au facut trecerea la noua versiune telefonul ar merge prost cu Android 12(palpaie ecranul,bateria se descarca repede, trebuie sa ti apasat mai mult butonul pentru deschis telefonul)si ezit sa fac asta.Intre timp a aparut versiunea stabila a Android 13.La upgrade ma anunta de 12.Nu pot sari direct la 13? Alte versiuni nu va mai primi.Scrie asta si in specificatiile telefonului.Ce ma sfatuiti? Cred ca e imposibil sa ma intorc la versiunea din fabrica daca apus sa fac schimbarea si merge prost.Nu stiu ce sa fac.

6 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Este intelept sa aplici cele mai recente updateuri de firmware.

Am invatat de la Norton Antivirus: dupa ce termini de facut update, faci din nou update, iar dupa ce se termina asta faci din nou update, s-a.m.d. pana nu mai exista updateuri aplicabile.

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

Sigur, trebuie sa restartezi telefonul dupa fiecare update de firmware.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Treci la 12 si apoi la 13. Voila!

| Catrice a răspuns:

Dacă 12 nu merge crezi ca 13 o sa meargă?

| Hyperion7 a răspuns:

Nu,mai întâi faci la 12 apoi la 13, așa e politica android.
Asta se întâmplă la mai toate mărcile, însă nu sunt foarte sigur la Samsung

| ReddY25 a răspuns:

Te sfătuiesc să rămâi la versiunea actuală