| AliLina2 a întrebat:

Salut prietenasi de pe TPU! Am si eu doua intrebari despre Nokia Lumia 520.
1:Cine stie cum se desface capacul(l-am cumparat si eu de la cineva si nu mi-a dat carticica cu instructiuni)
2:Se poate repara butonul de volum sus? Era stricat cand l-am cumparat si faza e ca vreau sa ii dau hard reset pentru ca e blocat(cel de la carae l-am luat a uitat codul de deblochare pe care l-a pus).m-am uitat pe youtube si am vazut cum se face hard reset si trebuie sa apas si butonul up! Daca se poate repara, cam cat m-ar costa?

Răspuns Câştigător
| KhludCiprian a răspuns:

1. Apesi pe camera (da, suna ciudat) si apesi pe margina de plastic.

2. Mergi la un service.

"Cat ar costa?"
Depinde ce e stricat la el. Tot cei de la service au sa iti spuna. Ar trebui cateva (putine) zeci de lei. Eu n-as da mai mult de 25 dar bineinteles depinde de problema ce o ai.

| AliLina2 explică (pentru KhludCiprian):

Prietenas,mersi mult de raspuns! Ciudata faza cu camera.

1 răspuns: