| GoldenBoy17 a întrebat:

Salut prieteni.
Am un S6 edge SM-G925F. Eu la momentul actual am Am Android 6.0.1
Ce ziceti, merita sa fac Update la 7.0?
Pentru ca Am primit o si Zace acolo de timp bun. Va rog din suflet. Pe cei care au S6 sau s6 edge sa mi dati si mie niste sfaturi. Daca merita sa Fac Update la 7.0 sau sa raman la 6.0.1. As dori sa stiu care versiune e mai bună si mai stabila, multumesc

Răspuns Câştigător
| 28cosmin a răspuns:

Știu că a fost anul 2016 un an exploziv pentru cei de la Samsung din cauza telefonului respectiv care a explodat, dar asta nu ține de update-ul de Android, acest băiat a întrebat dacă este în siguranță sau dacă este eficient dacă face update de la Android 6 la Android 7. Eu din acest punct de vedere i-am dat un răspuns bun pentru a putea face un update la noul sistem de operare Android.

Iar telefonul a explodat și desigur cauzând în anul 2016 și mici probleme celor de la Samsung, dar telefonul a explodat din cauza bateriei nu din cauza unui sistem de operare Android când se făcea trecerea de la un Android la altul.

Oricum este foarte bine să facă update la Android 7 că nu explodează!

4 răspunsuri:
| 28cosmin a răspuns:

Din propria mea experiență, este să treci la Android 7.0 dacă ți-a dat update la Android 7.0.
Dacă update-ul nu era stabil nu îți mai apărea să da-i update nu, sau nu este logic? Deoarece cei de la Samsung înainte să de-a spre actualizare la un anumit Android le testează înainte să fie lansate. Deci fă cu siguranță update la Android 7 deoarece vine cu ceva în plus și eficient telefonului în ceea ce privește aplicațiile și performanța telefonului tău.

Mai pe scurt toate update-urile sunt stabile că alt fel nu îți mai apărea să faci actualizare la altă versiune de Android!
Mai pe scurt fă-ți actualizare la noua versiune de Android 7!

| XYZ02 a răspuns (pentru 28cosmin):

Sa spunem doar ca Samsung nu testeaza orice, si nu cred eu ca au verificat absolut tot in Android 7.
Spun asta pentru ca 2016 a fost un an exploziv pentru ei.
In orice caz merita update-ul la Android 7.

| 28cosmin a răspuns (pentru XYZ02):

Știu că a fost anul 2016 un an exploziv pentru cei de la Samsung din cauza telefonului respectiv care a explodat, dar asta nu ține de update-ul de Android, acest băiat a întrebat dacă este în siguranță sau dacă este eficient dacă face update de la Android 6 la Android 7. Eu din acest punct de vedere i-am dat un răspuns bun pentru a putea face un update la noul sistem de operare Android.

Iar telefonul a explodat și desigur cauzând în anul 2016 și mici probleme celor de la Samsung, dar telefonul a explodat din cauza bateriei nu din cauza unui sistem de operare Android când se făcea trecerea de la un Android la altul.

Oricum este foarte bine să facă update la Android 7 că nu explodează!

| Țuțuleee a răspuns:

Eu iti recomand sa iti faci update la 7.0 pentru ca interfata e mai user friendly si mie personal imi place. In orice caz tatal meu are 7.0 si nu a avut nici o problema. Daca sa zicem ca se gasesc buguri vor fi lansate patch-uri.

| Dex_Claudiu_1997 a răspuns:

Iti recomand sa faci update la 7.0 este bun si eficient.