| VANTE a întrebat:

Salut Prieteni! Aseara mi-am scapat din greseala telefonul pe jos (pe covor) ce-i drept nu a atins parchetul sa se spargă dar întâmpin o problemă cu cartela sim: am vrut să o înlocuiesc cu una mai bună de 4gb cea veche fiind de 3gb si cand am deschis portul de sim cu cheia specific ca am telefon unbody adica care nu se deschide, cartela nu era in acel sertaras specific.
E posibil sa fi cazut înăuntrul telefonului? Si daca da, cum pot sa o scot?

8 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Pai da tu ai semnal la telefon?
Stai asa cartela 4G? Sigur nu e setat telefonul pe 3G?

| Yuoia a răspuns:

Posibil.
Totusi, nu ai telefon dual sim si ai deschis alt port?

| VANTE explică (pentru Yuoia):

Am două porturi unul e pentru sim si card doi intr-unul si mai e unul mai micuţ am incercat sa bag cheia in acela dar nu se deschide

| Yuoia a răspuns (pentru VANTE):

Cum am banuit.
Dar vad ca ai scos-o. Bun.

| CIaudiu a răspuns:

Nu are cum sa cada in interior. Nu ai avut-o tu deloc sau ti-a picat pe jos in momentul cand ai desfacut-o si nu ti-ai dat seama.

| VANTE explică (pentru CIaudiu):

Nu are cum sa pice pe jos pentru că pe telefon imi arata semnalul si reteaua arata ca nu e in portul specific

| pentesterintimpuliber a răspuns:

La service, daca ai scule, desfaci telefonul si vezi care-i treaba

| VANTE explică:

Am scos-o gata big grin