| stefy57 a întrebat:

Salut prieteni.
Cum setez un ton de apel personalizat pentru un contact din agenda, la un telefon galaxy a20e?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Caută in manualul telefonului cum se fac setari sau pe google, dar de ce vrei la fiecare contact un alt sunet, este o munca inutilă sa stai sa pui sunete la toata agenda zeci de contacte, dar daca asta vrei apuca te caută si fă le singură, timp ai destul, intra in setari la telefon joaca te la el, este nou?

| stefy57 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu este vorba de zeci de tonuri, vreau numai 3sau 4, pe grupe de prieteni, familie, serviciu, apeluri noi. Telefonul este nou si in setari la edit nume, nu apare ton de telefon ca la alte aparate. Daca aveam timp destul, cum ai spus, nu mai intrebam aici.

Bula
| Bula a răspuns:

Editezi in agenda datele persoanei, iar acolo ii poti pune poza, ton de apel personal etc.
Evident, aceste posibilitati depind si de versiunea Android instalat.

| oz_1736 a răspuns:

Contacte, numele care vrei, editare si ai acolo ton de apel personalizat sau ceva asemanator

| stefy57 explică (pentru oz_1736):

La editare nu apare ton de apel. Sau nu are acest model de Samsung, sau este din Android.

| stefy57 explică (pentru oz_1736):

La editare nu apare nici poza nici ton de apel.