| vladelvis a întrebat:

Salut prieteni,peste o luna sau două vreau sa-mi iau un telefon,am posibilitatea sa aleg dintre urmatoarele telefoane:Samsung galaxy note2, Samsung galaxy s3, Iphone 5, Nokia lumia 920. voi ce ati alege si de ce?

Răspuns Câştigător
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Ba frate, nu vreau sa ma cert cu toti!
Daca ai tinut in mana un iPhone, o sa vezi ca se compara cele 2 procesoare!
Eu ziceam ca Lumia sunt niste telefoane care mai au pana sa intre in lupta ANDROID-iOS.
Si Ella exagereaza doar pentru ca are boala pe mine. Are si ea dreptate, intr-un fel.
Si eu sunt fan android, si mi-ai mai spus asta de 5 ori. Dar nu inseamna ca URASC iPhone-ul! Doar ca PREFER un Android!

8 răspunsuri:
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Am vazut mai sus ca unul zice sa iei Lumia 920. Daca o sa iei 920-ul, sa stii ca ai ales cel mai prost telefoane din cele enumerate de tine.
Note 2, clar!
Adica.da, s3 este flagship-ul Samsungului, dar nu ai observat ca note2 este mai bun din toate punctele de vedere?
Are ecran..de 3 ori mai urias decat S3, internet mai rapid, placa video mai buna, SPen, 2GB RAM, etc.
Acum, de cand cu telefoanele FullHD, rezolutia lui Note2 nu mai este asa ridicata (Dar ai fi un mare cretin daca ai spune ca este prea joasa si ca nu poti sa citesti textul).
Dar cu Note3, care, dupa calculele mele, ar trebui sa fie lansat la sfarsitul lui iulie, va fi chiar perfect happy

| vladelvis explică (pentru LeganzaMoonwalker):

Pai la asta ma gandeam si eu tot note 2 sa iau imi place foarte mult big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Weider a răspuns:

Iti recomand Samsung, pentru ca are android si ai foarte multe aplicatii gratuite si bune. Iphone e mai naspa, nu poti face trasnfer pe bluetooth cu alte telefoane in afara de Iphone, majoritatea aplicatiilor trebuie sa platesti, putine sunt gratis. Nokia e un telefon frumos dar din pacate nu e android, are windows ceea ce nu are asa multe aplicatii ca la android. Deci iti recomand un Samsung Galaxy Note sau S3. Eu am un S2 si sunt foarte multumit de el.

| angrydriver a răspuns:

Nokia lumia 920 e cel mai super (parerea mea)

| cioanca a răspuns:

Iphone 5