| MaxKiller911 a întrebat:

puteti sa ma lamuriti si pe mine cu ceva?
de ce cred toti fraierii ca Apple iphone are cele mai bune telefoane, cand si Nokia are telefoane mai bune?

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Fiecare cu damblaua lui.
Apple n-are o gamă largă nu nimic, la ei plătești doar firma.

34 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru ca sunt fraieri.Ei cred ca daca arunca milioane pe aceste telefoane sunt mari si tari.Fitze de cocalar.

| johnnny123 a răspuns:

La fel de bine te poti intreba de ce unii oameni isi cumpara Audi cand exista masini cu performante similare la jumatate de pret. Sau de ce unii oameni isi cumpara un Rolex cand un Casio arata ora la fel de precis.

Nu este neaparat din cauza ca sunt fraieri sau cocalari. Unii sunt, dar nu trebuie sa generalizezi. Exista si oameni care prefera sa-si cumpere un produs premium din alte motive.

In cazul telefoanelor Apple este vorba despre calitatea finisajelor, frumusetea si uzabilitatea interfetei, numarul imens de aplicatii disponibile si usurinta instalarii acestora, etc.

Sigur ca poti gasi un telefon cu specificatii hardware mai bune la un pret mai mic, dar nu acesta este singurul criteriu dupa care judeci un telefon. Este vorba despre experienta completa.

| al3xander a răspuns:

Pentru ca sunt la "moda" si costa mult. nu stii ca pe cocalari ii intereseaza asta?

| da?? a răspuns:

Fiecare crede ce vrea.Cu ce te deranjează asta?

Răspuns utilizator avertizat
| xBebee a răspuns:

Pai Apple are telefoane mult mai performante cu sute de aplicatii pe diferite domenii, au fost primii care au lansat acele aplicatii si in plus de asta arata si foarte bine si pe dinafara si in meniu.

In timp ce Nokia este o firma mai veche si se perfectioneaza, insa incearca sa ii imite pe Apple.Asta cred eu.

Sper ca te-am convins...

| TroolGheoerghe a răspuns:

Telefoanele Nokia din 90 erau mai rezistente ca lemnul dar aveau putine aplicatii, dar iphone e fragil ca gheata si are o memorie uriasa. funda?

| bassmusic a răspuns:

Pentru ca in general aia cu fite ( coca si piti) isi cumpara pentru ca nu au ce face cu banii. Bafta

| elisa820 a răspuns:

Ei cred pentru ca sunt foarte cautate produsele dela Apple si foarte scumpe.

Răspuns utilizator avertizat
| Railly a răspuns:

Foarte simplu: gusturile nu se discuta!winking

| kAmElUs a răspuns:

De oare ce Apple face iphonurile si toti cumpara. dar de fapt ca sunt popoulare si fraieri cumpara ca sa se dea mari cu telefoanele lor inutile care iphonul daca l-ai scapat pe jos i-s-a spart display-ul.