| xc57 a întrebat:

Recent am cumparat un Vodafone smart 3 (android 4.1.1 ) si am si eu o problema... vreau sa intru pe gps (Harti) si imi tot zice se cauta GPSstraight face dar aparent chestia mica si albastra reprezentanad locatia mea se misca... acum am vrut sa folosesc gpsul pe diferite aplicatii gen runkeeper si imi tot zice searching in aplicatie si cand ies pe bara de stare "se cauta gps" ce e de facut. se poate rezolva din telefon sau e nevoie de service (precizez ca am incercat sa ii dau reset si nu a mers) DAU FUNDA MULTUMESC!

Răspuns Câştigător
| zambar3tu a răspuns:

Salut
In cadrul Google play (store) o sa gasesti aplicatia gratuita numita GpsFix dezvoltata special pentru sistemele Android. Porneste aceasta aplicatie inainte sa intrii in aplicatia GPS si dupa ce gaseste satelitii poti folosii hartile
Succes!

1 răspuns:
| AlexandruGeorgeNita a răspuns:

GooglePlay. cauta GPSFix. Il pornesti inainte de a rula GPS-ul.