| Cupă_Daniel_1992 a întrebat:

Salut! Recent, am început să folosesc Google Drive, dar la unele foldere cu poze, care sunt destul de mari ca și capacitate, durează totuși prea mult uploadul pe site... Chiar și la folderele mai mici, tot mult durează. În momentul ăsta în care scriu întrebarea, îmi apar fluctuații de la 6Mb/s la 7 și ceva... Să zicem că viteza ar fi bună.
Altceva ce-ar putea fi?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Daca pana acum nu era activata optiunea, dureaza pana se incarca absolut totul.Mai incolo se va face back up in drive pe masura ce tot faci poze si va dura mult mai putin.Preferabil e sa folosesti wifi-ul de acasa, nu datele mobile.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E prost netul tau

| relian a răspuns:

Nu tine doar de viteza internetului, tine si de webistele respectiv ce folosesti sa faci upload sau download.

Stiu, am exprimentat chestia asta, nu la google, la alte programe folosite, un program facea aceiasi chestie in zile, apoi am folosit un alt program, facind cu el exact aceiasi chestie ca si cu celalalt, viteza lumnii laughing in cateva minute bumm.

Is mai multe cauzele pentru care se intampla, viteza internetului, capacitatea ce ti se acorda tie dea urca sau cobori, websitele in sine si cine stie ce alte cauze.
Ro are viteza mare la internet dar banda ingusta, adica pistol cu apa laughing

| Hyperion7 a răspuns:

Ai nevoie de o conexiune mai puternică
Sau poți lăsa backup-ul peste noapte sa-si facă treaba