| LoredanaS19 a întrebat:

Hei TPU, acum cateva zile am trebuit sa transfer cateva poze din Iphone in PC. Ca sa imi fie mai usor am transferat direct folderele. Acum am incercat sa transfer din nou alte poze si nu mai pot pentru ca nu mai am acele foldere si nu mai imi apar pozele.
Chiar nu stiu ce sa fac.
Dau funda happy

3 răspunsuri:
| Ionut58282856 a răspuns:

Deci tu ai transferat prin cablu de date folderele de pe telefon pe pc si acum nu mai sunt in pc sau in telefon? Cred ca habar nu are nimeni. Poti sa fi un pic mai explicit?

| LoredanaS19 explică (pentru Ionut58282856):

Cand vreau sa transfer noile poze din telefon in pc nu le mai gaseste pc-ul... nici eu nu inteleg

| Ionut58282856 a răspuns (pentru LoredanaS19):

Daca dupa transfer ai verificat daca folderele sau trimis fara erori poti sa le cauti la start unde sunt si dupa le pui pe desktop si le muti eventual unde sti tu. Nu cred ca te-am ajutat prea mult dar habar nu am happy daca mai ai pozele in telefon uite asta
Sunt 5 metode de transfer de fisiere intre un telefon si calculator:
1. Prin cablu de date si programul aferent telefonului
2. Prin transfer radio, cu bluetooth
3. Prin conexiune infrarosu
4. Scos card-ul de memorie si citit/scris prin dispozitiv de "citire" a cardului
5. Transferat prin Internet, MMS etc
Incearca prin email, gmail, cloud, google drive. Cred ca cel mai usor e google drive avand in vedere ca poti urca mult continut, sterge si descarca cand vrei tu plus alte chestii