| Sooorin a întrebat:

Salut, recent mi-am luat o cartela noua de telefon si cel de la magazin mi-a activat si internetul pe telefon, extraoptiune etc etc, intrebarea este: internetul va ramane mereu la fiecare incarcare a cartelei sau doar prima data si pe urma gata?

3 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Buna.Nu este definitiva. Extraoptiunile sunt valabile 30 de zile. Daca dupa maxim 29 de zile vei reincarca, aceasta extraoptiune se va reactiva automat. Daca nu vei avea credit sufiecient, va expira dupa 30 de zile si cand vei reincarca prima data, vei pune orice optiune vrei tu.
Mai ai o varianta, cea mai sigura: atunci cand esti pregatit sa reincarci, intra in meniul *100# si dezactiveaz-o manual. Apoi reincarci si activezi optiunea care iti place.

| cozmalau a răspuns:

Pai da ramane aceeasi extraoptiune cu internet si ce mai ai cand reincarci cartela.