| Gabi001 a întrebat:

Salut.Se merita sa dau s3mini pe un Nokia lumia 625?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa nu faci asta.Eu am avut si S3 mini si Nokia Lumia dar era ceva cu 500 nu mai stiu exact, oricum am regretat mult dupa s3.Lumia mi se pare cel mai complicat telefon si faza cu mersu greu, eu n-am avut probleme cu s3-ul,deci depinde si ce grija ai de el.
Parca nu puteam sa fac nimic pe Nokia, sistemul de operare mi se pare destul de greoi, si nu la andemana.si nici camera pe fata nu avea(pentru selfie) nu stiu daca te intereseaza astahappy
Nokia are telefoane de f. buna calitate, asa este, dar nici Samsung nu se lasa mai prejos.
Poti sa-l schimbi o perioada sa vezi daca iti place(daca esti apropiat de persoana cu care vrei sa faci schimbul).

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Indemana' am vrut sa zic

| AliLina2 a răspuns:

Salut,logic.S3 Mini-ul se duce cu timpul..are in amic, ii dispare tastatura si ii revine dupa 20-30 de secunde, ii merge greu, i-a dat si resetare..Lumia nu are probleme de genul asta plus ca e mai bun pe partea tehnica.

| TheCosmin02 a răspuns:

Nu se merita

1. s3mini are 1gsi ceva de ram pe cand ala are 500mb
2.ala are micro-sim (o sa trebuie sa iti schimbi sim-ul) sau sa il tai, si nu iti recomand sa faci asta.
3. s3mini e de 100 de ori mai rezistent sa zgarieturi si crapaturi (s3mini avand gorila gllass2). gorilla glass este ca un fel de sticala (nu se dezlipeste)care se zgarie foarte greu happy. si Nokia 625 are direct touch-ul de plastic happy.
3. windows store are mult mai petine aplic decat android (w. strore are in jur da 500.000/android in jur de 1mil si jomate.)

spun asta ca stiu de la un prieten care lea avut pe amandoua dar il folosea pe s3mini chiar daca era mai mic

si in plus Samsung a dovedit ca este o firrma foarte serioasa fata de celelalte cu cele parca 12premi pentru cel mai inteligent/pentru desing la telefon/tableta

acum faci ce vrei. il iei/pastrezi pe care vrei tu happy dar eu team spus niste dezavantaje cam importante.

| Alex5620 a răspuns:

Merita incercat!

| Banica_Andreea_1990 a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu faci asta.
Nokia lumia 625 merge pe windows phone(nu poti sa iti descarci majoritatea aplicatiilor)
Iar Samsung galaxy s3 merge pe android (magazin play, google play etc.)

| Gabi001 explică (pentru Banica_Andreea_1990):

Mersi de raspuns.Actual am un s2 si e mult mai bun ca s3mini deoarece are ecranul mai mare si memoria interna o ma mai mare si nu am lag deloc pe el si merge orice joc.Mai ales ca la s3mini tine bateria ff putin la s2 asta tine bine.