| Si_Cata_Razvi_1989 a întrebat:

Stau in Germania si am net de la un vecin. Problema mea este ca atunci când intru pe o aplicație care are nevoie de net, semnalul WiFi pica pentru 5 secunde si apoi revine si tot așa. Astfel se întâmplă si la telefon si la tableta, ambele Allview - android 4.4.2. Telefonul Allview x2 twin mai merge câteodată. La Samsung merge perfect. Menționez ca la router nu am acces. Ce setări pot face la cele două device-uri?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa faci nici o setare, atata vreme cat tu primesti gratis de la un vecin acest serviciu. Setarile sunt facute pentru el, care este utilizatorul principal si plateste abonamentul.

Daca vrei ca Internetul sa functioneze bine si repede pentru tine, trebuie sa-ti cumperi propriul router si sa platesti un abonament lunar.