| Paul5000 a întrebat:

Mi-am achizitionat anul trecut un produs Allview adica, un Allview X2 Twin. Pana acum totul era perfect, dar de putin timp semnalul WI-FI a cazut complet, de exemplu si la 1m de aparatul Wi-fi telefonul nu prinde semnal complet, nu stiti cum pot sa rezolv aceasta problema, este de la android?, de la ceva setari?, de la software?
Funda, multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| TheUltimaTeHack a răspuns:

Aparatul Wi-fi e de la firma de la care ai internet? Daca da, s-ar putea sa ai aceeasi problema care o am si eu. Acel router poate transmite semnal wi-fi, dar cei de la firma observa, il blocheaza si iti cer cost suplimentar sa il deschida. In acest caz, iei un router al tau, si il cuplezi la cel de la firma.

| Paul5000 explică:

Aparatul e al meu, nu e le da la aparat problema, e de la telefon nu prinde semnal de la orice dispozitiv wifi