suntserios
| suntserios a întrebat:

Stie cineva cum functioneaza cartelele de prepay de la Orange in romaning? E nevoie de vreo optiune la reincarcare ceva? La abonament e simplu, faci cost suplimentar si aia e, dar la prepay are cineva idee?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Trebuie sa ai activat roamingul, vezi ca pe Europa sunt tarife diferite si in principiu e o activare suplimentara. Nu mai exista convorbiri in retea, orice convorbire se plateste, deci trebuie sa-ti incarci cartela de aici. Sms-urile primite sunt gratuite, cele transmise se platesc, mult mai putin decat convorbirile. Cel mai bine si mai sigur suna la relatii cu clientii sa fii sigur ca ai activate optiunile cele mai bune ca tarife si apoi limiteaza-te doar la urgente cu convorbirile, mai bine faci altceva cu banii de pe convorbiri happy Vacanta placuta!

| suntserios explică (pentru mixxjim):

Stiu ca se platesc si ca trebuie activat roaming ul, nu stiam insa cum sa incarci cartela direct cu credit si nu cu minute, am gasit insa pe site la Orange pana la urma.

1 răspuns: