| anonim_4396 a întrebat:

Telefon smartphone. In partea de sus a ecranului, sunt doua beculete: unul verde pentru notificari si unul rosu. Uneori de aprinde becul rosu pentru cateva minute. Nu am "avarii", nu e descarcata bateria, nu sunt apeluri pierdute (aici se aprinde tot verde), nimic ce sa vad eu.
Ce inseamna asta? Din ce motiv se aprinde acel bec rosu?

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce marcă de telefon ai? Si cel mai bine il duci in servis daca mi este in garantie, sa il verifice acolo, sau daca numai este in garantie, contracost la orice servis il poate verifica si repara daca constata ei defectiuni.

| Începătorul988 a răspuns:

Ai putea mentiona si ce telefon este.

| Itanul a răspuns (pentru Începătorul988):

Huawei Y530

| Începătorul988 a răspuns (pentru Itanul):

Asa e normal sa faca.

| Itanul a răspuns (pentru Începătorul988):

Normal, de ce?
Ce inseamna cand se aprinde acel bec rosu?

| Începătorul988 a răspuns (pentru Itanul):

Cel mai probabil ruleaza ceva pe el, o aplicatie care nu este inchisa din task manager. Nu-i nimic de speriat. happy

| Itanul a răspuns (pentru Începătorul988):

Cel mai probabil, habar nu ai! Chiar ma intreb de ce ai mai cerut marca telefonului.

| Începătorul988 a răspuns (pentru Itanul):

happy pentru aia este becul rosu. Nu stiu care dintre noi n-are habar. Un search pe google face multe.