| Eddieetrix a întrebat:

Salut. Știți ceva de numărul 1879? Cică am datorie la telekom.

Demersurile legale au fost avansate pentru recuperarea debitul cesionat Telekom Fix. Achita azi 421.83 Lei si evita EXECUTAREA SILITA! Veraltis.

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Veraltis e o firma de recuperari creante.
Daca tu stii ca nu ai o datorie la Telekom atunci inseamna ca poate ai numarul de telefon de putin timp si a fost alcuiva... sau e doar o greseala.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Suna si verifica la numerele astea: 0374507420, 0374507315,
0374507425, 0734810666, 0734810662, 0734810667!
Adrese email: contact@veraltis.ro, veraltisromania@veraltis.ro.
Sediul: Str. Vasile Alecsandri 4, strada Constantin Daniel 11, etajul 2, The Landmark, cladirea C, sector 1.
Numarul 1879 nu apare in datele lor de contact si este mai bine sa eviti sa-i suni la 0374507405.

| LordCristobal a răspuns:

Telekom nu mai exista, a fuzionat cu Orange.
Cel mai probabil e vorba de o teapa in toata treaba asta.

| Salontanul a răspuns (pentru LordCristobal):

N-au vandut decat 54% firmei Orange. Veraltis asset Management nu este o firma de tepari ci de recuperare a datoriilor, numarul unu in Europa. Poate fi o teapa dar trebuie intai verificat!

| SingleForOne a răspuns:

Nu ți se pare să fie o țeapă?
Nu ți se pare să fie prea legal așa dintr-o dată?
Nu crezi că ar trebui să primești înștiințare acasă, în plic?

Răspuns utilizator avertizat
| Trioda a răspuns:

Du-te la Telekom,acolo afla ce si cum etc.

Precis,Telekom a vandut datoria ta,unei firme de recuperatori etc.

Acestia nu se joaca,in afara de hartuirile cu aceste mesaje,te vor chema si in procese,urmate cu popriri pe salariu,venituri, confiscarea de bunuri din casa, eventual chiar si casa etc.
Poti discuta si gasi o cale de mijloc, plata in rate etc, totul este sa ai contactezi etc pe cei din Telekom etc, si apoi pe cei ce iti trimit mesajele.
Si apoi 412 lei nu este o suma asa de mare, chiar doresti partea murdara a stingerii unei datorii?

| Eddieetrix explică:

Am reușit să apelez numărul veraltis că nu mergea. E vorba de un număr de telefon realocat. Deci este destinat altei persoane.

| JsjdkJsh a răspuns:

Eu cred ca e țeapa, am primit si eu mesaje de 2 ani in coace, daca era ceva serios veneau pana acu

| VantuSilvia a răspuns:

Si eu primesc mesaje de la 1879 sa achit 530 roni., nu stiu sa am datorie la ei

| SutruMaria a răspuns:

Și eu am primit fix același lucru dar cu provident. Sigur e teapa. Eu nu am avut niciodată nici măcar cont curent la provident. Nu știu ce tot insista cu mesaje.