| Dasha_Brinda_1967 a întrebat:

Salut, tocmai am achiziționat un Huawei 10 lite și după updatarea de sistem nu-mi mai recunoaște parola cu amprenta. Am incercat resetarea din fabrica din tastele laterale, dar nu am reușit.

Răspuns Apreciat de Editori
| dannyel86 a răspuns:

Actualizarile pot genera erori.
Daca a iesit un update, nu inseamna automat ca trebuie sa-l instalezi, atat timp cat telefonul e perfect functional.
Mergi in service si cere o parere. Tot acolo se poate face o revenire la varianta software anterioara.

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Din câte scrii am ințeles ca are garanție.
Mergi la ei.

| Bogdan70001 a răspuns:

Ai uitat tu parola ca Huawei nu are probleme de genul.Si ce nu ai reusit mai exact cand vroiai sa dai wipe?

| Dasha_Brinda_1967 explică (pentru Bogdan70001):

Ce parola sa uit? Era vorba de amprentă!

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Dasha_Brinda_1967):

Deci nu poti nici inregistra o noua apmrenta nu?