| P0ntyc a întrebat:

Salut, tot vad siteuri in care se explica cum este corect sa iti incarci telefonul iar fiecare spune ceva diferit in afara de o chestie. Toate siteurile spun ca nu este bine sa iti incarci telefonul la 100% ca se intampla nu stiu ce proces si se oxideaza celulele bateriilor. In concluzie, vreau sa stiu cum este corect sa imi incarc telefonul.

Răspuns Câştigător
| bonico a răspuns:

Citeste aici si te vei lumina :
https://www.techcafe.ro/......-tabletei/

2 răspunsuri:
| Raducons a răspuns:

Corect este sa l incarci suta la suta si sa i deconectezi cablul imediat dupa incarcare.

| ReTaRdEdCat a răspuns:

Ar trebui sa il incarci pana la 90-98% ca sa nu inceapa sa se strice bateria, sau sa deconectezi cablul imediat ce ajunge la 100%.