| Anonymous2899 a întrebat:

A aparut la Vodafone Nokia Lumia 735, dar e disponibil doar la comanda..Imi spune cineva daca e codat in Vodafone sau nu?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Nu este codat pe Vodafone. Singurele telefoane codate pe reteaua lor pe care le poti lua si la liber este Smart mini, smart turbo, smart III, etc. Stai chill, si fa comanda daca iti place acel lumia happy

2 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna. Eu am abonament la Vodafone, si ultimile telefoane luate cu reinoire de abonament, nu au fost codate in reteaua Vodafone. Deci, inclin sa spun ca nu, dar nu sunt sigura.

| bluesk8 a răspuns:

Salut! Eu am vrut telefonul acesta la liber si am dat comanda la Evomag. Cand l-am desfacut la ei am avut marea surpriza sa il gasesc codat in Vodafone. Au mai desfacut unul si la fel era si el.Am facut stornare si am dat comanda la Quickmobile.Si la ei aceeasi poveste, telefonul era blocat in Vodafone, domnisoara de acolo garantand anterior ca nu au telefoane codate si ca e prima oara cand se intampla asta. Mi-am luat inima-n dinti si am dat comanda la Pc garage si am intrebat oparatoarea de 1000 de ori daca e codat si a zis ca NU. Cand am ajuns la ei sa probez telefonul, SURPRIZA... pentru a 3 -a oara am gasit telefonul codat in Vodafone. Cred ca toti l-au luat de la acelasi furnizor si anume Vodafone. Ma mir ca la Emag nu a aparut inca, poate din cauza asta. Mentionez ca pe cutie nu apare nici un logo Vodafone, asa ca trebuie desfacut pentru a putea vedea daca e codat.Si de la Pc garage mi-au dat banii inapoi si si-au cerut scuze. Apoi am fost la Vodafone si il aveau codat si domnisoara de acolo mi-a spus ca trebuie pentru decodare sa imi trimita un cod si daca nu merge cu cod, sa il trimita in service sa il decodeze si dupa 15 zile sa vina inapoi ( treaba romaneasca). Intr-un final am fost la Arsis ( partener Vodafone) si de acolo mi-a spus ca nu trebuie sa mearga in service telefonul ci doar imi va trimite un cod de deblocare in 10 zile. L-am achizitionat de la ei si sunt foarte multumit de telefon, este super. Ma gandesc ca vor remedia pe viitor problema cu tel. codate la magazine gen Pc garage, quickmobile, evomag...