| Cimpan_Adriana_1995 a întrebat:

Acum câteva zile mi am spart telefonul! E tot crăpat! E un iPhone 6s, si se tot blochează, apasă singur fără sa ating ecranul pe mai multe aplicații si litere din partea de jos. Tot jos nu prea pot scrie cu diferite litere, ieri am dat cu o cârpa Pe el sa il șterg si i s-a dus o bucata de sticla din partea de jos si i se vede tot butonul integral. Va rog sa imi Spuneti cam cat ar costa reparațiile si dacă s ar merita sa imi i au un Samsung galaxy s8! Over funda!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| Kimberly2005 a răspuns:

Schimbarea ecranului poate costa de la 100 de lei pana la 400 de lei, in functie de cat de spart este (pe mine de exemplu m-a costat 300 lei). Tinand cont cont ca se blocheaza ii mai trebuie cateva reparari in plus, asta insemnand ca te va costa pretul de schimbare a ecranului + cel pentru repararea telefonului. In total nu pot sa iti spun un pret sigur cat ar costa, pe o prietena a costat-o 1.000 lei, insa pe tine te poate costa mai mult.
Ai putea sa iti iei un s8, pentru ca telefonul tau nu o sa mearga ca si nou dupa reparare.
Eu am luat j5 de curand si l-am scapat mai peste tot insa nu s-a spart si merge perfect.