| FratelinoDragos a întrebat:

Acum o seara am lasat telefonul pe masa cu baterie 78% dupa 4 ore m-am trezit ca telefonul este inchis si nu se mai aprinde.Sigur nu este de la baterie deoarece am testato la telefonul fratelui meu si merge perfect.
Am un Allview V2 Viper.Pana acum nu a facut asa figuri sa nu se mai aprinda.
Ce pot face?
(Nu doresc sa il duc la un service)

Răspuns Câştigător
| ShadedCanvas a răspuns:

Dupa sesiuni intense de folosinta, e.g:joc, stream, Youtube, e.t.c pana la golirea bateriei,'eficienta' ei se diminueaza in timp.In special la cele Allview(din experienta).In cazuri extreme de scurgere a energiei, in unele dati(sa spunem ca e 0% si inchis automat de 12 ore)e necesara lasarea dispozitivului in priza o bucata mai mare de timp inainte sa il poti redeschide.
Tu spui ca bateria nu are nimic, dar telefoanele de obicei nu 'pusca' pe cont propriu fara a fi avariate din exterior. Reintrodu bateria si incearca din nou. Daca tot nu reusesti, trebuie sa ajungi cumva si la service.

2 răspunsuri:
| 393Dan a răspuns:

Fratele ti la inchis; D

| Ssspup a răspuns:

Am patit si eu asa, doar ca la mine ecranul a rămas blocat pana s-a terminat bateria